Obchodní Podmínky

Preambule

Tyto obchodní podmínky platí v internetovém obchodě Envelope Goods – www.envelopegoods.com, který je provozován živnostníkem Jiřím J. Kohoutkem, IČO 05535123, se sídlem Okružní 471, Markvartovice, zapsaným v živnostenském rejstříku vedeném Městským úřadem Hlučín (dále jen „Prodávající“).

Kupující objednávkou potvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí.

Charakteristika zboží

Charakteristika zboží je vždy uvedena u jednotlivých produktů.

Základem Kohoutkových výrobků je kvalitní třísločiněná hovězí useň, dodávaná z moravské koželužny z kůží pocházejících z chovů v České republice.

Používám lihové barvy, které nepřekrývají přirozené struktury povrchu kůže. Monitor i fotoaparát zkreslují barevnou realitu. Doporučuji porovnávat odstíny v rámci jedné fotografie. Pokud Vám opravdu záleží na odstínu tak napřed požádat o vzorek probarvené kůže.

 

Platba

Každý Kohoutkův výrobek je originál, vytvořený na zakázku podle potřeb zákazníka. Například každý opasek má jinou délku, barvu, sponu a ozdobné prvky, přesně tak, jak si každý zákazník přeje. Proto je nutné, aby opasek byl zaplacen předem v plné výši.

Bez ohledu na to, jestli si opasek necháte poslat poštou, nebo si jej vyzvednete v Kohoutkově dílně, zaplatit musíte převodem na účet (2101095116/2010), protože v Kohoutkově dílně není evidenční pokladna (EET).

Dodací lhůta

Práce kvapná málo platná. Vyrobit do detailu kvalitní předmět je pracné, a tak může trvat týden, než vám ten váš pošlu. Obdobně to je s ostatními mými výrobky. Kdyby to mělo trvat déle než týden (např. při nedostupnosti materiálu, při vytíženosti mé kapacity), tak Vás budu vždy informovat. Jakmile ale prodloužený termín odsouhlasíte, nejde už od objednávky odstoupit.

Nejsem fabrika, ale poctivý řemeslník. Záleží mi na každém zákazníkovi a tak si dávám záležet na maximální kvalitě. Proto také věnuji každému výrobku patřičný čas. V současnosti si nedovolím vyrobit např. více než deset opasků týdně ← neprodám svou kvalitu za kvantitu.

Způsoby dodání

Opasky rozesílám přes společnost PPL nebo Zásilkovnu, výjimečně přes Českou poštu, případně prostřednictvím osobní návštěvy při nějaké své cyklo-vyjížďce. Můžete si je také vyzvednout osobně u mě na dílně v Brně-Žabovřeskách.

Pokud si neobjednáte dřevěnou nebo koženou verzi balení, obdržíte opasek v papírové krabici vystlané dřevěnou vatou.

Odstoupení od smlouvy

Pozor, na Kohoutkovy kožené výrobky neplatí obvyklá 14 denní doba pro vrácení zboží koupeného po internetu bez udání důvodu. Kdybyste nevěřili, podívejte se do §1837 občanského zákoníku, kde se píše: “Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.” Při koupi berte toto v potaz. Výhodou je skutečně na míru pro Vás vyrobený opasek s doživotní zárukou.

Doživotní záruka

Na všechny Kohoutkovy výrobky se vztahuje doživotní záruka. Slovem „doživotní“ je myšleno do konce přirozené životnosti výrobku, ne do konce života majitele. Kohoutkovy výrobky jsou ale dělané tak, že při dobré péči vás s velkou pravděpodobností přečkají a stanou se součástí dědictví, které zůstane vašim dětem.

Pokud se vám kdykoliv roztrhne šev, upadne nýt nebo něco podobného, tak mi zavolejte nebo napište, na tyto vady se přesně vztahuje doživotní záruka.

Pozor, o výrobky je samozřejmě nutno pečovat. Ke každému přikládám lísteček s instrukcemi. Doživotní záruka se nevztahuje na běžné opotřebení předmětu a na vady způsobené špatnou nebo nevhodnou péčí. Zejména se jedná o tyto jevy: fleky od deště a namočení, vyšisování nebo změna barvy sluncem a povětrnostními vlivy, vrypy od nehtů, kamenů a jiných ostrých předmětů, protržení kůže ostrým předmětem, utržení části výrobku silou, „rozhýbání“ kůže běžným používáním apod.

Při reklamaci mě neváhejte kontaktovat (jiri.kohoutek@envelopegoods.com), domluvíme se na předání/zaslání poškozeného kusu. Po vyřízení reklamace vám zašlu opravený nebo nový předmět zpět maximálně do 30 dnů ode dne přijetí reklamace. V případě, že nebudu moci dodržet tuto lhůtu, spojíme se s vámi a domluvíme se, kdy bude oprava hotová.

Úřednické pindy

Když si u mě objednáte výrobek, souhlasíte s tím, že budu zpracovávat a uchovávat vaše osobní údaje, a to takové, které mi poskytnete, třeba obvod vašeho pasu. S osobními údaji budu zacházet v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a nebudu je nikomu předávat. Výjimku představují externí dopravci, kteří potřebují znát vaši adresu, aby vám mohli pásek dovézt.

Kdyby se vám něco nelíbilo, můžete se obrátit na Českou obchodní inspekci, která se zabývá mimosoudním řešením spotřebitelských sporů. Sídlí v Praze na adrese Štěpánská 15, PSČ 120 00 a má internetové stránky www.coi.cz.

 

Děkuji vám za důvěru a přeji vám, ať dlouho a dobře slouží.
Jiří J. Kohoutek